سفارت ایران در کابل اخبار جعلی منتشر شده را تکذیب کرد

سفارت ایران در کابل اخبار جعلی منتشر شده را تکذیب کرد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، ضمن تکذیب اخبار جعلی منتشر شده، اعلام کرد نشر چنین گزارش‌های غیرواقعی و مغرضانه، نخواهد توانست مانعی در روابط عمیق میان دو کشور ایجاد نماید. این اقدامات حلقه ای از زنجیره توطئه، برای ایجاد بحران در منطقه است.

در این اعلامیه آمده است اخیرا یکی از شبکه‌های معاند که به دنبال تخریب روابط جمهوری اسلامی ایران و کشور دوست و برادر افغانستان می‌باشد با داستان پردازی به شکل رمان‌های تخیلی، اقدام به انتشار اخباری جعلی منتسب به سفیر ج.ا.ایران در کابل نموده است. در اخبار جعلی منتشره، ادعاهائی دروغین به نقل از بولتنی که آن نیز از یک نوار صوتی نقل قول می‌کند مطرح می‌شود که نه تنها زمان و مکان، بلکه مخاطبین و گوینده آن نیز مشخص نیست.

سفارت جمهوری اسلامی ایران ضمن تاکید بر ضرورت رعایت اصل حسن همجواری و تلاش برای تحکیم روابط برادرانه و دوستانه با کشورهای همسایه، که در دولت سیزدهم در قالب سیاست همسایگی پیگیری می‌شود، نگاه ویژه ای به همسایگان به ویژه افغانستان داشته و این سیاست را همانند گذشته با جدیت دنبال خواهد کرد.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل گفت نشر چنین گزارش‌هایی خلاف واقع با طراحی مغرضانه نسبت به روابط دوستانه دو کشور انجام می‌شود و نمی‌تواند خللی در روابط دیرپای دو کشور وارد کند.تکذیب اظهارات منتسب به سفیر ایران در کابل - مشرق نیوز

تکذیب اظهارات منتسب به سفیر ایران در کابل - مشرق نیوز

نهادهای حکومتی در ایران موظف به تکذیب فوری اطلاعات
منبع خبر : yjc.news